УслугиПрайсКонсультацииКонтакты
 
книги адвоката слева
    Адвокат Киев : русская версияАдвокат у Києві : українська версія  
Книги адвоката в Киеве

Логотип: Частный адвокат Олег Бойко

Бумага адвоката
фото Олега Бойко: профессиональный частный адвокат
Фон сайта адвоката
книги адвоката снизу
 

Юридическая консультация - частный адвокат Олег Бойко. Задавайте вопрос прямо сейчас!


Срочно нужна юридическая консультация? Вопрос Олегу Бойко можно задать прямо сейчас: через форму на сайте. Консультация юриста онлайн – это самый простой способ получить информацию, узнать ответ или выяснить варианты решения проблемы.

Консультация юриста – квалифицированная помощь по любым правовым вопросам

О. Бойко консультирует онлайн и по телефону. Свой вопрос юристу вы можете оставить на сайте или задать по телефонам: (044) 237-20-02, (067) 517 99 00. Некоторые юридические тонкости можно прояснить в телефонном режиме, но если вам, к примеру, нужен уголовный адвокат, необходимо подготовить документы или потребовались услуги адвоката по семейным делам, рекомендуем записаться на личную консультацию – проводится в офисе по адресу: г. Киев, ул. В. Черновола, 26/2.

Юрист онлайн – оперативная помощь для решения срочных дел

Олег Бойко регулярно проверяет данный раздел сайта, отвечая на сообщения клиентов. Если вы хотите задать вопрос юристу, постарайтесь кратко, но максимально точно сформулировать суть дела. Если есть возможность, лучше записаться по телефону на консультацию.

Юридическая консультация О. Бойко доступна по цене – стоимость услуг адвоката смотрите на сайте.


 
Консультация адвоката Олега Бойко – задавайте вопрос:


 

Шутова Людмила запитує:
2009-03-04
Керівник комунального підприємства хоче наказом по підприємству впровадити одноденний робочий тиждень (колдоговором передбачено 5-ти деннний робочий тиждень, змін до колдоговору наразі не внесено). Я від цього письмово відмовилась. Мене усно повідомили, що мою посаду будуть скорочувати, але 2 місяці все одно я буду працювати по скороченому графіку роботи. Як краще поступити в цій ситуації? Як я можу захистити свої права?

Олег Бойко відповідає:
    Шутова Л., відповідно до ст.233 КЗпП України, працівник може звернутися з заявою про вирішення трудрового спору безпосередньо до районного суду у тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. згідно ст. 31 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, необумовленої трудовим договором. у разі інування на вашому підприємстві профспілкового органу, на підставі ст.43 та ст.40 КЗпП України, потрібна обов"язкова письмова згода профспілкового органу з підстав скорочення посад.
    Відповідно до ст.ст.1,6, 7, 9, 14 ЗУ "про колективні договори і угоди" передбачено полрядок укладання, змін та доповнень, а також виконання умов колдоговорів. обов"язкова взаємна згода сторін в порядку, визначеному колдоговором. Відповідно до ст.18 про відповідальність за порушення і невиконання колективного договору, зазначено, що на осіб з вини яких порушено чи невиконано зобов"язання щодо колдоговору, накладається штраф до ста неоподаткованого мінімуму доходів громадан, або звільнення з посади. відповідно до ст.6 зобороняється будь-яке втручання, яке може обмежити законні права працівників.
    Пропоную Вам звернутися до представника трудового колектива з вимогою захисту Ваших прав відповідно до колдоговору. у разі неможливості вирішення спору представником колективу необхідно звернутися до кваліфікованого адвоката (юриста) з питань трудовго права.
    Дякую за зверення,


Ірина запитує:
2009-02-27
Добрий день!Інспектор ДАІ виписав моємубатьку штраф за проїзд перехрестя ніби-то на червоне світло.Але це не так, оскільки він виїхав на перехрестя на зелене світло світлофора і закінчував маневр з поворотом коли вже почав загоратися червоний.Їхав повільно,оскільки було досить слизько, до тогож в нього вантажний автобобіль.Як можна оскаржити таку постанову інспектора ДАІ, на основі чого, адже в нього немає ніяких доказів, що це було дійсно так? В протоколі батько зазначив, що не згодний, свідків не залучав. Як бути в цій ситуації, чи можливо взагалі це оскаржити і доказати, що це просто "здирництво" і зловживання повноваженнями з боку інспекторів ДАІ???

Олег Бойко відповідає:

   Ірина, надаю витяг норм КУпАП, якими передбачено Ваше право на оскарження та визначено порядок оскарження протиправних дії інспектора ДПІ
    Кодекс України про адміністративні правопорушення ст.287 право оскарження постанови про адміністративне правопорушення передбачає - Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
    Ст.288 передбачає порядок оскарженя постанови по справі про адміністративне правопорушеня
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено:
3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до цієї статті її розглядати.
    Постанову уповноваженого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути скасовано або змінено за протестом прокурора керівником відповідного органу, а також незалежно від наявності протесту прокурора - керівником вищестоящого органу.
    Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
ст. 289 строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення
   Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
 
Дякую за звернення.


Скрипко Ірина запитує:
2009-02-26
Добрий день.Скажіть будьласка, чи можна звертатися в суд з проханням про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину одночасно, поєднавши ці вимоги в одній позовній заяві? Чи це мають бути два різні документи?Дякую.

Олег Бойко відповідає:

    Скрипко Ірина, Ви маєто право об"єднати в одій позовній заяві вимоги про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

    Крім того ст.109 СК України передбачено, що Ви та чоловік, маєте право подати заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. у разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Дякую за звернення,


Ірина запитує:
2009-02-25
Доброго дня, пане Олеже, Моя бабуся з дідусем володіли будинком в Києві. (Технічний паспорт, довідка-характеристика з БТІ). Вони розлучилися в 198... році (є рішення суду про розлучення та розподіл дому, свідоцтво про розлучення). Бабусі припало 3/5 будинку, а дідусеві 2/5. (правоустановлюючі документи: печатки БТІ на двох екземплярах рішення суду про розлучення та розподіл дому). Дідусь помер у 1992 році (свідоцтво про смерть). Заповіту він не залишив. Спадкоємці: моя мати (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, паспорт) та її брат. Досі спадкоємці не оформили спадщину батька. Бабуся померла у 2007 року (свідоцтво про смерть). Заповіту не залишила. Мати своєчасно подала документи до державної нотаріальної контори (копія заяви до нотаріальної контори). Брат матері усно відмовився від участі в отриманні спадщини, взагалі сказав, що будинок йому не потрібен. При цьому брат єдиний прописаний у будинковій книзі (будинкова книга), хоча за паспортом, який виданий у 1996 році, він прописаний за іншою адресою в Києві. На сьогодняшній день нотаріус відмовляє матері у оформленні всієї бабусиної частини, кажучи, що може оформити лише половину і посилаючись на прописку брата у будинковій книзі. Крім того справа зайшла у глухий кут, оскільки нотаріус взагалі відмовляється оформлювати спадщину бабусі, мотивуючи це тим, що на її частині будинку є неузаконена перебудова. Райрада в свою чергу відмовляється узаконити перебудову, оскільки немає господаря будинку. Отже, в мене такі питання: 1. Чи правий нотаріус, відмовляючи оформляти всю бабусину частину спадщини на мати? 2. Чи правий нотаріус, вимагаючи оформлення перебудови? 3. Які варіанти виходу з такої ситуації можливі? 4. Як оформити спадщину дідуся? Дякую.

Олег Бойко відповідає:
  По першому питанню - нотаріус правомірно відмовляє в оформленні всієї спадщини на мати, так як п.3,ч.1,ст.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив письмово про відмову від неї. Для нотаріуса реєстрація брата у будинку є доказом (формально) про його постійне проживання з померлим. тому спір вирішується тільки судом.    По другому питанню - нотарус не має права вимагати оформлення перебудови, він може надати пораду узаконити перебудову. але підставю для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на інше майно на яке є правоустановлюючі документи (сам будинок, земельна ділянка та інше) є не правомірним та може бути оскаржане до суду. (ст.1218 ЦК України - "Склад спадщини").  Існує виключний перелік прав та обов"язків особи, які не входять до складу спадщини (ст.1219) та за ними не видається свідоцтво про право на спадщину.   По третьому та четвертому питанню - Ірина, пропоную Вам звернутися до кваліфікованого адвоката (юриста) з питань пов"язаних із спадковими справами. адвокат проаналізує всі Ваші документи та існуючу ситуацію, підготує позов з відповідними вимогами.    Я вважаю, Вашу справу виграшною, у частині прийняття всієї спадщини мамою. Потрібно підготувати відповідну доказову базу (покази свідків, довідка райради, інше) про те, що брат не проживав фактично з померлим, не утримував його та не догляв, речей брата у будинку не існує, оплату витрат по утриманню будинку брат  не вчиняв та інше. Також найважливішим доказом буде відмітка про реєстрацію у паспорті брата за іншою адресою.   Після отримання спадщини та оформлення правоустановчих документів, Ваша мати має право узаконити добудову.   Дякую за звернення. 


Степанок Вячеслав запитує:
2009-02-19
Добрый день. Недавно я случайно узнал, что практически полгода назад по постановлению суда от 12.09.08г меня лишили прав, о суде я извещен не был. Когда я 12.02.09 забирал копию постановления суда я ознакомился с протоколом ГАИ, он оказался сфальцифицирован (подделаны мои объяснения, моя подпись, подписи инспектора и свидетелей идентичны). Как я могу обжаловать решение суда, вернуть себе права и привлечь сотрудников ГАИ к уголовной ответственности за подделку доказательств? Надо ли мне писать жалобу в прокуратуру на открытие уголовного дела?

Олег Бойко відповідає:

 Степанок В"ячеслав, відповідно до статті 7. Кодексу України про адміністративні правопорушення

Забезпечення законності при застосуванні
               заходів впливу за адміністративні
               правопорушення

     Ніхто не  може  бути  підданий  заходу  впливу  в  зв'язку  з
адміністративним  правопорушенням  інакше  як  на  підставах  і  в
порядку, встановлених законом.
     Провадження  в  справах  про  адміністративні  правопорушення
здійснюється    на    основі   суворого   додержання   законності.
     Застосування  уповноваженими  на  те  органами  і  посадовими
особами заходів адміністративного впливу провадиться  в  межах  їх
компетенції, у точній відповідності з законом.
     Додержання  вимог  закону  при застосуванні заходів впливу за
адміністративні    правопорушення   забезпечується   систематичним
контролем   з   боку   вищестоящих   органів   і  посадових  осіб,
прокурорським  наглядом,  правом  оскарження, іншими встановленими
законом способами.
{  Стаття  7  із  змінами,  внесеними згідно із Законом N 2342-III
(2342-14) від 05.04.2001 }

На підставі викладеного, пропоную Вам, терміново звернутися до прокуратури з відповідною скаргою на дії працівників ДАІ, Звертаю Вашу увагу на складність ситуації та необхідність кваліфікованої юридичної допомоги при складанні скарги та подальшим захистом Вах прав. Пропоную Вам, звернутися до кваліфікованого адвоката (юриста).

Дякую за звернення.


Лютикова Ольга Юрьева запитує:
2009-02-18
Добрый день,у меня мама получила землю,10соток так как у меня есть брат она хотела от продажи земли поделить деньги на двоих,Она после инсульта оддала ему документы на прдажу, земли и он продал землю и забрал все деньги себе,на меня оставил больную мать,Пдскажите я могу подать на его в суд чтобы отсудить свою долю. Спасибо!

Олег Бойко відповідає:

Ольга Юрьевна, Ваш брат не мог без соответствующей доверенности от имени Вашей мамы продавать земельный участок. если доверенность была и он действовал в рамках прав предусмотренных доверенностью, то тогда мама на основании п.3 ст 238 ГК Украины (представитель не имеет права подписывать договора в своих интересах) и п.3 ст. 1006 ГК Украины (поверенный обязан передать доверителю все полученное по договору купли-продажи), может потребовать от сына деньги в полном объеме. если сын откажет вернуть деньги, то мама имеет право обратиться в милицию с заявлением о возбуждении уголовного дела по ст.190 УК Украины (шахрайство).

На основании вышеизложенного, попробуйте переговорить с братом о последствиях и убедите его вернуть маме деньги. мама сама приймет решение кому какую сумму отдать.

Спасибо за обращение.

 


Степика Олеся Викторовна запитує:
2009-02-17
Здравствуйте, Олег! В Надра банке у меня открыт ипотечный кредит с 31.01.08. Плачу исправно, но с января месяца 2009г банк второй месяц списывает с меня двойные суммы погашения. У меня сезонный бизнес и в связи с ситуацией в стране, у меня просто не хватит средств выполнить свои обязательства перед банком до лета.На мои обращения в банк с просьбой вернуть самовольно списаные деньги, мне ответили, что такой практики не существует,их зачислили в тело кредита, хотя я ни каких письменных или устных распоряжений не давала. И еще сказали, что у них какая то хитрая программа , которая собственно и списывает " случайно" лишние деньги уже второй месяц, а вернуть их назад не может.Подскажите как лучше поступить в этой ситуации?

Олег Бойко відповідає:

 Олеся Вікторівна, відповідно до статті 1071 ЦК України. підставами списання грошових коштів з рахунка є 

     1. Банк  може  списати  грошові  кошти  з  рахунка клієнта на
підставі його розпорядження.

     2. Грошові кошти можуть бути списані з  рахунка  клієнта  без
його  розпорядження на підставі рішення суду,  а також у випадках,
встановлених договором між банком і клієнтом.

Відповідно до сатті 1073 ЦК України. Правові наслідки неналежного виконання банком
                  операцій за рахунком клієнта

     1. У  разі  несвоєчасного  зарахування  на  рахунок  грошових
коштів, що надійшли клієнтові, їх безпідставного списання банком з
рахунка клієнта або порушення  банком  розпорядження  клієнта  про
перерахування  грошових коштів з його рахунка банк повинен негайно
після виявлення порушення зарахувати відповідну  суму  на  рахунок
клієнта   або   належного   отримувача,   сплатити   проценти   та
відшкодувати завдані збитки, якщо інше не встановлено законом.

Пропоную Вам, на підставі вищезазначених норм, звернутися до Вашого банку з письмовою вимогою зарахувати на Ваш рахунок безпідставно списані кошти та одночасно звернутися до НБУ зі скаргою на неправомірні діїї працівників Вашого банку.
Звертаю Вашу увагу на необхідність проаналізувати адвокатом (юристом) Ваш договір іпотечного кредиту, для більш обгрунтованої консультації і подальших дій по захисту Ваших прав.

Дякую за звернення.


Юрій Іванович запитує:
2009-02-15
Я купив автомобіль по генеральному дорученню, а потім його продав також по генеральному дорученню. Зараз людина в якої я купував автомобіль хоче відізвати доручення назад. Чи буде в такому разі дійсне моє доручення і чи потрібно буде мені повертати автомобіль??

Олег Бойко відповідає:

Відповідно до ст.249 ЦК України, особа, яка видала довіреність, може у будь-який час скасувати довіреність або передоручення. відмова від цього права є нікчемною.

Юрій Іванович, Вам потрібно разом із покупцем звертатися до суду з позовною заявою про визнання доручення договором купівлі-продажу та набуття права власності на автомобіль.

Власник автомобіля отримав від Вас гроші, передав Вам автомобіль та документ на розпорядженння автомобілем, тобто вчинив дії по продажу автомобіля. подальше скасування доручення та вимагяння повернути автомобіль з боку продавця містять ознаки злочину передбачені ст.190 КК України (Шахрайство). тому Ви маєте підстави для звернення до правоохоронних органів з відповідною заявою про злочин (ст.95 КПК України).

Дякую за звернення.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Оставить запись

Имя:

E-mail:

Текст: 

 
 
www.olegboyko.com.ua © 2009 главная   |   Услуги  |   Прайс  |   Консультации  |   Контакты   |   статьи